Pages Menu
Categories Menu

Super hitem z Włoch jest pizza, bezwzględnie

Kiedy mamy ochotę na coś smacznego, świetny wybór to restauracja sosnowiec. Możemy zasmakować tam zróżnicowanych przekąsek, jak i potraw głównych. Obfite menu gwarantuje miłe wrażenia gastronomiczne, a przystępne ceny bardzo zachęcają do częstych wizyt. Jak wiemy – istotna jest także obsługa. W tym aspekcie miejsce to też uzyskuje tylko bardzo dobre oceny.
Dlatego właśnie restauracja sosnowiec to świetny wybór. Wizyta w takim miejscu jest przyjemną odskocznią od domowej kuchni. Kiedy wybieramy posiłek w restauracji, mamy z głowy problem z przygotowaniem posiłku.

pomidorki pieczarki
Mamy także okazję poznania nowatorskich dań, których przygotowanie wykracza poza nasze kompetencje kulinarne. Zatem jakie danie jest najbardziej popularne?
Jest to z pewnością pizza. W takim miejscu, jak restauracja sosnowiec mamy okazję by rozsmakować się w tym włoskim specjale. Jaka jest historia tego dania? Zgodnie z legendą, pomysł na pizzę zrodził się w trakcie wizyty królowej Małgorzaty Sabaudzkiej w Neapolu. Na jej cześć, powstała uwielbiana Margherita. Jej komponentami jest bazylia, ser mozzarella i pomidory – reprezentujące kolory flagi Włoch. Ta, jakże patriotyczna receptura bardzo spodobała się Włochom. Ale warto pamiętać, iż pierwotna wersja pizzy przygotowywana była już w antycznej Grecji, podawano ją wówczas jako placek z oliwą i ziołami. Znaczącą zmianą było dodanie do przepisu pomidorów, które dopiero w XVII wieku pojawiły się w Europie.
Aktualnie przygotowywanych jest mnóstwo gatunków rodzajów pizzy – te tradycyjne przepisy zawierają określoną bazę, mianowicie ser, oliwki i pomidory. Naturalnie istnieje możliwość poznania bardziej nietuzinkowych smaków – przykładem może być pizza z owocami. Ale z badań wynika, że wielbicieli tych nowości jest w zasadzie niewielu. Na przykład, w USA najczęściej jedzoną jest w dalszym ciągu pizza z salami.
przygotowanie pizzy
Po przeczytaniu tego artykułu polecamy witrynę www pizzerii torinoszczecin.pl pizzerie Szczecin. Możemy wyszukać w tamtym miejscu wyborne dania, które możesz otrzymać z dowozem.
w pizzerii