Pages Menu
Categories Menu

Czy widniejący w BIK mają szansę na otrzymanie pożyczki?

KRD to Krajowy Rejestr Długów, w jakim zamieszczane są informacje na temat osób mających jakiekolwiek zadłużenia powyżej 200 zł, na przykład niespłacających kredytów bankowych. Niestety, życie bywa zaskakujące i nie wszystko da się rzeczywiście dość dokładnie zaplanować. Czasami, w trakcie zaciągania kredytu, pożyczki czy innego zobowiązania finansowego, posiada się dosyć dobrą sytuację finansową, a wystarczy utrata pracy czy poważna choroba, aby zaczęły się nawarstwiać trudności ze spłatą bieżących rachunków. Niestety, większość banków, udzielając kredytów czy pożyczek, sprawdza bazę danych KRD oraz osoby, jakie są w niej obecne mogą mieć dosyć duże trudności z dostaniem stosownego wsparcia. Czy w takiej sytuacji nie mają w ogóle szansy na pożyczkę?

Jedna z najbardziej popularnych alternatyw to pożyczki bez krd. Aktualnie coraz więcej firm pożyczkowych decyduje się na udzielanie takich pożyczek, gdyż zdają sobie sprawę z tego, że zapotrzebowanie rynku na tego rodzaju usługi jest faktycznie dosyć duże. Naturalnie, zanim podejmie się końcową decyzję, warto porównać propozycje poszczególnych parabanków, by mieć pewność, że wybiera się najbardziej korzystną propozycję. Wybór pożyczki pozabankowej jest rozwiązaniem bezpiecznym, jako że funkcjonowanie podobnych firm podlega polskiemu prawu. Istnieje co więcej inna alternatywa, czyli możliwość starania się o pożyczki prywatne, oferowane przez konkretne osoby. Takich pożyczek można dzisiaj szukać przykładowo w internecie, na specjalnych forach. To pożyczkodawca oraz klient omawiają wspólnie warunki spłaty i oprocentowanie pożyczanej kwoty. Tego rodzaju rozwiązanie odznacza się dziś dość dużym zainteresowaniem i stopniowo zyskuje coraz większą popularność.
Reasumując, jeżeli jest się wpisanym do Krajowego Rejestru Długów, warto zastanowić się nad pożyczkami prywatnymi oraz pożyczkami parabanków. Oba rozwiązania mogą być naprawdę korzystne pod względem finansowym, w zależności od tego, którą propozycję ostatecznie się wybrało. Asortyment na współczesnym rynku jest jednak na tyle różnorodny, że każdy bez większych problemów na pewno odnajdzie rozwiązanie idealne dla siebie i dopasowane do posiadanych potrzeb.