Pages Menu
Categories Menu

Atrakcyjna pożyczka z komornikiem

W momencie, kiedy komornik przejmie dług, sytuacja jednostki zadłużonej staje się niezwykle ciężka. Często dochodzi do zablokowania konta bankowego, a również pojawia się kolejny wydatek czynności egzekucyjnych. Czy w takiej sytuacji wciąż można zdobyć pożyczkę?

Okazuje się, że nie jest to niewykonalne. Choć wyraźnie trudniej będzie uzyskać dofinansowanie w bankach, które zwłaszcza weryfikują osoby ubiegające się o pożyczkę lub zobowiązanie pod kątem BIK, czy KRD. Stanowczo prościej będzie uzyskać wsparcie finansowe w instytucjach pozabankowych. Choć w tym wypadku wypada się liczyć z tym, że procent może być wyższy .
Dzieje się tak z tej racji, że pożyczka z komornikiem jest wierzytelnością o podwyższonym niebezpieczeństwie z racji tego, że zobowiązany nie wywiązuje się z konsekwentnego uiszczania swoich wierzytelności. Biorąc pod uwagę zobowiązania w instytucjach pozabankowych, można zauważyć, że uda się otrzymać zarówno niedużą sumę, jak i taką do wysokości 3 a także 4 tysięcy. Nie każda taka firma proponuje jednak podobne reguły zwrotu.

Skutkiem tego też przed uzyskaniem dofinansowania powinno się gruntownie zaznajomić się z warunkami umowy, a również z terminem spłaty. Warto również zweryfikować, czy występuje opcja odroczenia spłaty, gdyby zaszły jakieś przeciwności. Najwięcej wierzytelności jest proponowanych na krótki czas, czyli na maksymalnie trzydzieści dni. Bywają jednak i takie usługi finansowe, które wolno spłacić w przeciągu pół lub w ciągu roku, mogąc w tamtym czasie liczyć na łatwiejsze, niewielkie raty.